Wskazówki i odpowiedzi od zespołu BUY.BOX

Joanna Kaczmarek
Autor Joanna Kaczmarek

Rodzaje widżetu

Poznaj cztery sposoby wyświetlania widżetu


Aby dać ci jeszcze lepsze możliwość dopasowania widżetu do twoje strony, przygotowaliśmy kilka rodzajów sposobów jego wyświetlania. Poniżej znajdziesz omówienie każdego z nich.

Widżet standardowy (domyślny)

Jest to domyślny sposób wyświetlania widżetu. W tym przypadku widżet jest widoczny na stronie od razu po jej załadowaniu. Jego główną zaletą jest to, że internauta nie musi podejmować kolejnego działania, żeby sprawdzić, gdzie dany produkt jest dostępny i w jakiej cenie. Jego wadą jest natomiast to, że zajmuje cenną przestrzeń na stronie, przez co często jest umieszczany dość nisko na stronie, zazwyczaj pod opisem czy recenzją produktu. Oznacza to, że internauta musi przescrollować dużą cześć strony, aby go zobaczyć.

Widżet popover

W odróżnieniu od poprzedniego rodzaju, ten widżet jest wyświetlany dopiero w momencie, kiedy internauta kliknie na element uruchamiający, na przykład przycisk lub link. Lista sklepów rozwija się w tym miejscu, w którym znajduje się element uruchamiający widżet. Zaletą tego rodzaju wyświetlania jest to, że widżet można wstawić w każdym miejscu strony w formie przycisku lub podlinkowanego fragmentu tekstu. Z tego rodzaju widżetu warto skorzystać na przykład wtedy, kiedy w jednym tekście piszemy o kilku produktach. Zamiast dodawać kilka widżetów na końcu artykułu, możemy podlinkować odpowiednie fragmenty tekstu, które po kliknięciu będą uruchamiać widżet.

Widżet overlay

Podobnie jak w przypadku widżetu popover, wersja overlay wyświetla się dopiero po kliknięciu w element uruchamiający (przycisk lub link). Różnica jest tylko taka, że ten rodzaj widżetu wyświetlany jest nie w miejscu, gdzie znajduje się element uruchamiający, ale w osobnym oknie na przyciemnionym tle. Takie rozwiązanie pozwala internaucie skupić swoją uwagę tylko na liście sklepów, a tym samym zwiększyć szansę na to, że przejdzie do sklepu i dokona zakupu, a ty otrzymasz prowizję.

Logotypy

Wcześniejsze widżety prezentowały listę sklepów w formie tabelarycznej. Ten rodzaj widżetu służy natomiast do wyświetlania jedynie siatki logotypów sklepów, bez innych elementów, jak cena czy przycisk „Idź do sklepu”.

Kategorie: